Ważne kwestie tyczące makijażu

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony teren  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go prawidłowo robić? Zamiast od razu zakładać własną klęskę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to nawet podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie jednakże trochę czasu na te ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za parę minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny kształt i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz kupowanie i testowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Trudno stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj też rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest używanie podkładu o niedopasowanym do cery kolorze do cery barwie. Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli wszelako już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie wyeksponują defekty naszej cery.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *