Świetna roślina – lawenda

 Jakie czynniki sprawiły, iż ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim piękne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są idealnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy z ryb. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z rewiru Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako flora lecznicza.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *