Zdrowie skóry wymaga odpowiedniego odżywiania

Wolnorodnikowe uszkodzenia występują w skórze, tak jak w wszystkiej innej dziedziny swego ciała. Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, C i E, są niezbędne w zapobieganiu tym uszkodzeniom.

Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, witamina C i witamina E, są istotne dla zdrowej skóry, albowiem to dokładnie te witaminy są odpowiedzialne za kontrolowanie szkód, które wytwarzają wolne rodniki, produkty uboczne wytwarzania energii w systemie oraz zanieczyszczenia środowiska. . Te wolne rodniki uszkadzają kolagen i elastynę, które są włóknami podtrzymującymi skórę. W ilość jak wchodzi do tegoż uszkodzenia, pojawiają się zmarszczki oraz brak młodzieńczej elastyczności. Witamina C jest niezbędna w produkcji kolagenu, dzięki czemu jest niezbędna dla wyglądu skóry i jej funkcji. Ostatnie badania wykazały nawet, iż połączenie witamin C i E może pomóc w naprawie skóry uszkodzonej przez słońce.

Zajrzyj:Laserowe usuwanie żylaków Wrocław

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Zdrowa skóra sprawia, że ​​wyglądamy młodziej i czujemy się piękniejsi. Oprócz kosmetycznych zalet zdrowej skóry należy wziąć pod uwagę inne korzyści zdrowotne. Nasza skóra została zaprojektowana jako bariera ochronna, która powstrzyma bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia przed dostaniem się do organizmu. Zdrowe odżywianie to znakomity sposób na zachowanie zdrowej skóry, ale dodawanie witamin i suplementów mineralnych działa jak ubezpieczenie.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *