Biżuteria z białego złota

Biżuteria z białego złota może u niektórych osób wywoływać reakcje alergiczne. Wynika to z faktu, że większość biżuterii z białego złota jest wytwarzana przy użyciu stopów zawierających nikiel jako środek wybielający, a odsetek populacji jest uczulony na nikiel. W przypadku tych osób kontakt z niklem może sprawiać kłopoty dermatologiczne, od łagodnej wysypki skórnej po poważne otwarte rany i trwałe blizny. W Europie istnieją przepisy regulujące stosowanie niklu w biżuterii. Europejskie prawo znane jest jako „Dyrektywa niklowa” i stanowi, że żaden nikiel nie że być używany w materiale, który wybiera się w otwartej ranie, np. Po przekłuciu, do czasu całkowitego wygojenia.

Co powinien zrobić kupujący biżuterię w obliczu tych informacji? Przede wszystkim odpręż się, większość mężczyzn nie ma silnych reakcji na nikiel. A jubilerzy zaczynają używać stopów zawierających mniej niklu do robienia biżuterii z białego złota.

Zobacz stronę: lombard Konin

Niektóre bezniklowe stopy białego złota zostały pierwotnie opracowane w latach dwudziestych XX wieku przy użyciu palladu jako głównego środka wybielającego. Pallad należy do platynowej grupy metali. Jest metalem o barwie stalowobiałej, nie matowieje na powietrzu, jest najmniej gęstym i najniższym stopniem metali z grupy platynowców. Pallad jest ogromnie dobrą odporność na korozję i matowienie oraz dobrze miesza się ze złotem, oferując prawie całkowitą homogenizację w pełnej gamie kompozycji złota i palladu. Wszystkie te elementy sprawiają, iż istnieje to świetny wybór do produkcji biżuterii z białego złota. Daje też stopy o doskonałych właściwościach mechanicznych przewyższających pod wieloma względami nikiel-białe, które mogą być złożone w obróbce i zawierają kieszenie ze dobra i niklu, bowiem te dwa metale nie lubią się mieszać. Biżuteria wykonana ze stopu palladu / złota nie wywołuje reakcji alergicznych.

Możesz zapytać: „Jeśli pallad jest o dużo lepszy od niklu do produkcji białego złota, dlaczego nie wszyscy jubilerzy go używają?” Odpowiedź brzmi: koszt. Pallad jest nieco droższy w użyciu. Cena uncji palladu wynosi obecnie około 300 dolarów, a konsumenci nie lubią płacić wyższych cen za to, co robi się być tymże samym produktem jubilerskim. Jednak gdy ludzie poznają fakty dotyczące białego niklu i zagrożeń alergicznych, jakie on stwarza, wielu jest skłonnych zapłacić nieco więcej.

Innym białym metalem na horyzoncie jest 950 Palladium. Niektórzy producenci biżuterii wytwarzają produkty z nowych stopów palladu, które można odlewać w biżuterię. To wyśmienity metal, ponieważ posiada jasny biały kolor, bardzo odpowiedni do platyny, ale ma bardzo niższą cenę. Jest jeszcze stosunkowo nowy, zatem jubilerzy wciąż rozwijają się, jak najlepiej pracować z tym metalem. Miej wszelako oczy szeroko otwarte, albowiem wkrótce zobaczysz więcej tegoż produktu.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *