Profesja: dekarz

Dekarstwo to specjalizacja polegająca na układaniu pokryć dachów oraz na naprawie pokryć dachowych.

Praca ta liczy na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a również zapewnieniu ochrony przed żywiołami i warunkami atmosferycznymi.

Obecnie w naszym kraju remontuje się mnóstwo budynków i jest zapotrzebowanie na pracę dekarzy.

Szczególne warunki, w których te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane i przeciwpożarowe i standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w jakich praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga konkretna wiedza i umiejętności, które wymagają być wykonane i wypełnione poprawnie, w przeciwnym razie

dachy mogą być zagrożenie dla osób będących w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest owego przykładem.

Materiały użyte do prac dekarskich są różne, ale wszystko, co jest używane, powinno być pewne i bezpieczne. Gonty były kiedyś wykonane z drewna, ale z względu rosnącego ognia i zagrożenie strukturalne, materiał ten jest również lub rzadko brany pod uwagę; zamiast tegoż przyjmuje się teraz papier nasączony bitumem pokryty kruszywem (asfaltem) lub gontami ceramicznymi, żeby zapewnić ich bezpieczniejsze

i bardziej atrakcyjny wizualnie charakter. Zainteresuj się witryną https://festal.pl/.

 

W dekarstwie wykorzystuje się różne technologie łączenia elementów. Gonty są bezpiecznie przybijane lub przybijane, ale jedynie tam, gdzie dachówka styka się z dachem; płytki gontowe wcale nie są przyklejane ani przybijane zakładka. Taka strategia byłaby miana za mniej bezpieczną (bowiem trudniej ją przebić dużo płytek z gontów asfaltowych), a wygląd wygląda niezręcznie. Do ceramiki (a czasami z asfaltem), czasami stosuje się smoły lub pasty o dużej sile wiązania dachówki na dach. Płytki gontowe układane są w rzędzie wzdłuż dolnej krawędzi dachu a po każdej rosnący rząd, jak powiedziano, jest na jeden pod nim o około połowę długości płytki. Szczyt krawędź dachu jest następnie zamykana.

 

 

Łupki dachowe, zwane także „gontami łupkowymi”, są również używane w pokryciach dachowych i gontach oraz są stosowane w ten jedyny sposób. Ze względu na ciężką konsystencję łupka jest mało prawdopodobne, aby gwoździe lub pinezki były używany; zamiast tego pasta lub smoła wydają się lepszym wyborem dla metody klejenia.

Pokrywanie dachów i gontów to ciekawy i czasochłonny proces, jaki musi być ostrożny wykonane dla dachu, żeby osiągnąć ten architektoniczny urok. Nie wyłącznie winno być know-how konieczne, ale zdecydowanym wymogiem są również ostrożne zajmowanie się i kroczenie.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *