Kwiaty w koszach i donicach

 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są rewelacyjnym dopełnieniem idei naszego ogrodu albo altanki. Skupiają na sobie uwagę i stanowią barwne akcenty otoczenia. Rozmieszczone na murach przełamują monotonię i rozjaśniają fasadę budynku. Na rynku istnieje ogromny wybór tego rodzaju ozdób. Producenci prześcigają się w myśleniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej już na wiosnę w koszach wysadzane są petunie lub inne kolorowe kwiaty, które długo mogą sycić nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te wytrzymałe na mróz wytrzymują niskie temperatury i zachwycają swoimi barwami. 

  

Planując zakup kosza albo donicy, należy wziąć pod uwagę na jakiej wysokości chcemy ozdobę powiesić i wyszukać odpowiednie kwiaty. Zawieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, natomiast donice stojące wyśmienicie wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając choćby mały ogródek, barwnymi donicami możemy zapewnić sobie kolejne miejsca do upraw. Donice ustawione przy wejściu do domu tworzą ozdobny i przytulny akcent. 

Godne uwagi są donice lechuza.  

Ważną sprawą jest by w ciągu upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto także do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu czy keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Kosze kwiatowe to niewątpliwie wielka ozdoba naszych tarasów i balkonów. Podwieszone kosze- pełne kwiatów przydają tarasowi klimatyczny wygląd a także umożliwiają uprawę roślin nawet w trudno dostępnych miejscach. 

Donice lechuza

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *