Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w Polsce nie omija również sanitariatów ogólnodostępnych

Miejsc w których są sanitariaty dla ogółu jest coraz więcej. Są to kina, teatry, kluby, puby, restauracje, ale także stacje benzynowe, na których to jeszcze w latach 90-tych WC wcale nie było standardem.

Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w Polsce nie omija również sanitariatów ogólnodostępnych. Oczywiście i w tej dziedzinie jak niemal w każdej dziedzinie są różne standardy. Aczkolwiek jeżeli chodzi o wzorzec higieny w tego typu miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych ubiegłego wieku sytuacja zmieniła się radykalnie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom higieny danej toalety publicznej zależy nade wszystko od wagi jaką do zachowania czystości przywiązuje właściciel danego miejsca. Toaleta zaniedbana może skutecznie odwieść konsumentów do kolejnych wizyt i po prostu źle przemawia o gospodarzu.

W miejscach użyteczności publicznej można spotkać często toalety na naprawdę wysokim poziomie, i to zarówno pod kątem czystości, oprzyrządowania jak i całego wystroju.

Toalety w miejscach publicznych, takich jak chociażby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, więc służby odpowiedzialne za zachowanie czystości winny każdego dnia doprowadzać te miejsca do porządku. Zignorowanie jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak muszle klozetowe, pisuary, umywalki, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia sanitariatów na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo przydatne urządzenie umożliwiające higieniczne wysuszenie rąk. Suszenie polega na oddziaływaniu odpowiednio silnego strumienia ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – trzeba ustawić dłonie w odpowiednim miejscu. Bywają także włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest bardzo mnogo, większość funkcjonuje jednakże w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Spotkać można również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak prawdopodobnie we większości rodzajów urządzeń nabyć można suszarki z trochę gorszych surowców, niejednokrotnie plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych na przykład z obudową metalową.

suszarki do rąk plastikowe

Author: admin